המוזאון ההיסטורי בערד
דף הבית > אודותינו

חיים סגל –ז''ל

חיים נולד בראשון לציון והיה בתקופת הילדות בשכ' עזרה וביצרון. כשהתבגר התחיל להדריך בסניף הנוער העובד במקום.
אחרי מספר שנים של הדרכה התגיס חיים לחיל האויר ושרת בחיל זה. חיים הצטרף לגרעין בקיבוץ משאבי –שדה ושם הכיר את תקווה לה נישא והקים משפחה. בקבוץ נולד בנו בכורו רונן, ואחרי שנת מגורים אחת בירושליים עברו בשנת –1964 לערד. מטרת המעבר היתה אידיאולוגית להקים עיר חדשה במדבר.
בראשית דרכו בערד עבד בעבודות בנין במבני הפטיו ואח''כ במפעל סובטרום בערד שייצר בתים מוכנים למגורים. תקווה אשתו עבדה כגנת בנעמ''ת. בשנת 1966 עבר חיים לעבוד כרכז תרבות במתנ''ס ערד, ועסק בכל אירועי התרבות בעיר אירגן מסיבות, אירגן טיולים, אירועי שבת תרבות, ערד על הדשא, ועוד ועוד. אחד מהאירועים החשובים היה הפעלת פסטיבל הזמר בערד יחד עם זכריה לירז מב''ש.
מהמתנ''ס עבר חיים לעבוד בבית מועצת פועלי –ערד וגם שם ניהל את חיי התרבות בערד. נזקפים לזכותו אירגון של תערוכות חובבים בערד אשר מצאו בבית מועצת הפועלים משכן חשוב. כמו כן אירגן חיים את חגיגות המימונה, חגיגות ל''ג בעומר וחגיגות ערד על הדשא בקיץ. בשנותיו האחרונות התחיל לכתוב שירים ואף הופיע בערבי –שירה והקריא משיריו. שאיפתו היתה להוציא ספר שירים משל עצמו אך לזאת לא זכה בחייו.
משפחתו הוציאה לאור את שיריו לרבים, כפי שרצה, כעבור שנה באזכרה הראשונה לזכרו. חיים נחשב עד היום לתרבותניק של ערד ועד היום לא קם מישהו שכל כך טיפח את התרבות בעיר. משפחתו כוללת היום את רעיתו תקווה ארבעת בניו ובנותיו רונן, אלון, דברת וזהבית. נכדו הראשון נולד לפני כשנתיים אולם חיים לא זכה להכירו.
חיים נפטר בגיל 65 ממחלת –לב והוא קבור בבית העלמין בערד. יהי זכרו ברוך.

"yankale gilad "yankale gilad

 

לדף הבית