המוזאון ההיסטורי בערד
דף הבית > אודותינו

ישעיהו (שישי/ שייקה) יסינובסקי ז"ל

נולד בחיפה (פלסטינה א"י) לחנה ושמואל יסינובסקי ממייסדי קריית חיים.
למד בקריית חיים ובגימנסיה ביאליק בחיפה, אך את לימודיו עזב כדי להגן על המולדת, בהיותו בן 16 (כתה י'), עם חבריו מקריית חיים, גדוד 21 – מלחמת השחרור.
לאחר המלחמה המשיך לימודיו בבסמ"ט.
לצבא ההגנה לישראל גויס, ושירת בחיל האויר כמכונאי מטוסים.
לאחר נישואיו לבינה – למד בטכניון בשיעורי ערב, ועבד כאזרח עובד צה"ל במספנות חיל הים.
בסיום לימודיו, עם תעודת טכנאי וחוזה עבודה ביד, ירד לערד (לשנה אחת) עם משפחתו הצעירה ,ועבד במפעלי ים המלח – בהקמת תחנת הכוח. היה בין ראשוני ערד. מ – ינואר 1963.
בתום החוזה חשקה נפשו במשהו אחר, ועבר לנפט"א, שם במשרד ממוזג בודאי לא ישב... המרחבים קראו לו, ועם עוד שותפים יזמו והקימו את "תור ערד" מהראשונות והטובות שהתמחו בטיולי מדבר.
ב – 1969 עם פירוק החברה עבר לעבוד ברמת"א (התעשייה האווירית ב"ש), שם גם דאג לארגן טיולים בנוסח "תור ערד".גם כשעבד ברמת"א המשיך בלימודי ערב. סיים מנהל עסקים, וכן למד (לנשמה) במכון יד בן צבי – לימודי ירושלים. בשנות עבודתו בתעשייה האווירית מילא תפקידים רבים מהם גם סודיים ביותר. (פרוייקט הלביא).בתפקידו האחרון ברמת"א היה אחראי בטיחות והמפעל קיבל את פרס "יוספטל" (7 כוכבים). כן שימש כחבר בועדות שיפוט.
יצא לפנסיה מוקדמת באוקטובר 1992. המשיך לעבוד כמפקח בטיחות בניין ותעשיה במשרד העבודה.הרבה להתנדב במשמר האזרחי, ביחידת החילוץ ומועצת הפועלים.כשיצא לפנסיה באמת במתנ"ס התייצב, במועדון "אנוש" התנדב ובמועדון הפנסיונרים.היה בין מקימי ה.ק.ה.ל. בערד, ושימש כיו"ר זמני.
בחודשים האחרונים לחייו במסגרת ה.ק.ה.ל. עם עוד חברים מותיקי ערד, התחיל להוביל מהלך של הקמת "יד לראשונים" "מוזיאון לתולדות ערד" ו"מכללה על גלגלים" בכל מקום בו היה העניקה נוכחותו תחושת ביטחון, ובתמיכתו ידעו שהכל אפשרי. הכל יהיה בסדר.
אישיותו כובשת הלבבות, רוחו האיתנה, החיוך החם, קולו המיוחד – אלו דברים הנשארים לעד. יהי זכרו ברוך.

"yankale gilad
נולד 18.7.1931 ד' באב תשצ"א
נפטר 5.9.2001 יז' באלול תשס"א קבור בערד

 

לדף הבית