המוזאון ההיסטורי בערד
דף הבית > אודותינו

גלעד יענקלה ז"ל

נולד בטוניס בתאריך 5 לספטמבר  1930 ונקרא ע"ש סבו.אמו נפטרה בגיל מאוד צעיר, כשהיה בן שמונה והוא גדל אצל סבתו.את בר המצווה חגג בטוניס.בתקופת המלחמה כשהלכו לבית הספר זרקו אותו ואת חבריו על עצם היותם יהודים. בגיל 18 עזב את טוניס ונסע לפריז. שם התפרנס בעבודה בעור, עשה תיקים וחגורות מעור.לאחר כמה שנים בצרפת עלה לארץ דרך גרעין שפגש באניה, והגיע לקיבוץ רעים שנמצא בנגב.בקיבוץ עבד כטרקטוריסט בפלחה בבציר ומיון ענבים, בחדר האוכל הסתבר ששם התגלה כטבח מעולה שתרם רבות לשביעות רצונם של החברים היה אנין טעם ובשלן מעולה.יענקל'ה התחתן בקיבוץ עם שוש ונולדו להם  3 ילדים: - חיים, הגר ודנית.
למרות שחי בקיבוץ הרבה שנים אף פעם לא היה מרוצה מהיותו בקיבוץ  בגלל שאהב להיות עצמאי, אדון לעצמו ולא אהב את ההגבלה שהייתה בקיבוץ.בשנת 1962 עזבו את הקיבוץ והתחיל לעבוד במפעלי  ים – המלח בחברה האמריקאית. בעקבות זאת עזבה המשפחה את הקיבוץ ועברה לגור בערד. את הגעתו לערד ראה יענקל'ה כחלוציות.בשנת 1966 לערך החליט להיות עצמאי ופתח חנות מכולת. הרבה שנים היה עצמאי, דאג תמיד למשפחתו שלא יחסר להם דבר.
יענקל'ה אהב את החיים, אהב טיולים בארץ ובחו"ל, אהב אנשים ואהב לעזור לכולם. בשנת 1980 חלה יענקל'ה במחלת הסרטן שאתה התמודד במשך כ – 4 שנים.
למרות המחלה הקשה המשיך להנות ולהיות אופטימי שהוא ינצח את המחלה והמשיך לנצל את החיים עד תום.
בשנת 1984 בגיל 54 נפטר יענקל'ה לאחר מאבק עיקש במחלת הסרטן. יהי זכרו ברוך

"yankale gilad
נולד 5.9.1930
נפטר 1984 קבור בערד

 

לדף הבית