המוזאון ההיסטורי בערד
דף הבית > אודותינו

יולביץ יהושוע ז"ל

יול נולד בתל-אביב ב – 1928.
בבית הספר "מכס פיין" למד מסגרות. שם הונח היסוד למקצועיות הבסיסית ולאהבת מלאכת כפיים, שליוו אותו לארוך כל ימיו. בנערותו התגייס לפלמ"ח.
לאחר מלחמת השחרור (1949), השתקע בקיבוץ מעין ברוך שבגליל העליון. עשר שנים היה בקיבוץ, עבד במסגרייה ונשא בתפקידים מרכזיים במשק. במעין ברוך התחתן יול עם אשתו לאה. ב – 1958 עזבו את הקיבוץ ועברו לבית ברל שבשרון. יול היה שם מדריך ומורה לעברית ולתנ"ך.
ב – 1962 עברה המשפחה לערד, עם קבוצת המייסדים של העיר החדשה. יול הקים שם מסגרייה קואופרטיבית בשותפות עם עוד חברים.
עם הקמת התשלובת הכימית (1968) – הצטרף גם יול לאתגר הגדול. עד מהרה נתמנה למנהל בתי המלאכה והיה מופקד על ציבור גדול של עובדים שכיבדו אותו ואהבוהו. עשרים שנות עבודה בפוספטים. בכישרון, בתבונה ובמקצועיות רבה, עשה יול אצלנו בתפקידים שונים ובמשימות שהוטלו עליו.
בתפקידו האחרון כממונה על המחסנים בחברה, הקים יול יוזמה רבה ומאמצים. זרע – ולא זכה לקצור...אוהב מלאכת כפיים היה יול. כתחביב היה עושה שעות ארוכות, אחרי העבודה – בהרכבת ויטראז'ים, בנגרות ובכל עבודות התחזוקה בביתו ובחצרו המטופחת.
ביום שני, כ', בשבט תשמ"ח הובא יול לקבורה בבית העלמין בערד. קהל גדול, בני משפחה, אנשי פוספטים רבים, חברים ותושבי ערד – באו ללוותו בדרכו האחרונה. (מתוך עלון "פוספטים בנגב", ערב פסח תשמ"ח) יהי זכרו ברוך.

"yankale gilad
נולד בתל אביב 1928
הובא למנוחות ביום שני כ' בשבט תשמ"ח. קבור בערד.

 

לדף הבית